Skladovanie energie

Domáce riešenia

Úložisko energie

 

Rozvoj obnoviteľných zdrojov energie si vynútil vznik čoraz viac inovatívnych systémov skladovania energie, pretože je po nich rozhodne väčší dopyt. Aký je dôvod, prečo sa majitelia rodinných domov a komerčných budov rozhodujú pre kúpu zásobníka energie? Je to spôsobené tým, že obnoviteľné zdroje energie (OZE) sú nepredvídateľné. Hodnota energie získanej z tohto typu generátorov závisí od poveternostných podmienok. Batérie vám teda umožňujú skladovať elektrickú energiu, keď jej zdroj vyrába veľa, a využívať ju v situáciách nedostatku. Skladovanie energie vám zaručí energetickú nezávislosť.

Ako funguje skladovanie energie

Princíp je jednoduchý. Energia generovaná obnoviteľným zdrojom energie sa prenáša do batérie, ktorá ju ukladá v chemickej forme. Potom sa v prípade potreby premení späť na elektrickú energiu a v takzvanom striedači sa premení na striedavý prúd. Táto forma elektriny môže napájať vaše zariadenia. Na trhu je k dispozícii široká škála riešení skladovania energie. Je to preto, že ceny energií sa zvýšili a obnoviteľné zdroje energie vám dávajú možnosť znížiť náklady.
Dopyt po prebytočnej energii vyrobenej fotovoltaickými panelmi neustále rastie. Naša spoločnosť už mnoho rokov navrhuje moderné skladovacie systémy. Môžeme sa pochváliť okrem iného najväčší systém skladovania energie v Poľsku. Lítium-iónová technológia bola kombinovaná s fotovoltaickými farmami. Úspešne sme dokončili mnoho ambicióznych projektov, takže nám môžete dôverovať. Neustále sa rozvíjame, aktualizujeme svoje znalosti a zlepšujeme naše zručnosti.

Pozývame vás na spoluprácu!

Výroba elektriny pomocou OZE sa stáva čoraz populárnejšou. Ide o efekt rastúcich cien elektriny, ktoré získate od prevádzkovateľov energetických sústav. Navyše, mať napríklad vlastné fotovoltické panely vám umožňuje stať sa nezávislými od dodávateľov energií. Nevýhoda, ktorá sa dá eliminovať je, že vaše panely nebudú generovať zakaždým rovnaké množstvo energie (hovoríme o sezónnosti v závislosti od sezóny). Riešením je kúpa systému skladovania energie. Elektrinu z vlastného zdroja si tak budete môcť užívať po celý rok. Inštalácia panelov a akumulácia energie je pomerne nákladná, no financie na tento účel získate jednoducho.

Partneri

Používam cookies. 🡫