Fotovoltaické haly

Domáce riešenia

Fotovoltaické prístrešky pre autá

 

Fotovoltaické prístrešky pre autá sú výborným spôsobom výroby elektriny zo slnka, vďaka čomu máte zaručenú nezávislosť od dodávateľov elektriny. Inštalácia fotovoltaického prístrešku určite šetrí peniaze a priestor, pretože nie každý má na streche alebo zemi vhodné podmienky na inštaláciu fotovoltaických panelov. Ak plánujete inštalovať fotovoltaiku, musíte pamätať na to, že to zahŕňa určité požiadavky. Panely musia byť orientované na juh, aby plnili svoje funkcie a prinášali výhody. Umiestnenie panelov v severnom smere im zabráni zbierať dostatok energie zo slnka, čím sa inštalácia stáva nerentabilnou, takže ak nemáte na streche miesto na správne umiestnenie fotovoltických panelov, mali by ste zvážiť iné riešenia.
Panely je dobré inštalovať aj na zem, no aj tu treba brať do úvahy viacero aspektov, ako napríklad úroveň tienenia miesta inštalácie. Zvážte, či rastliny nebudú blokovať slnko z panelov. Častým problémom je aj nedostatok miesta na zemi na inštaláciu panelov. V takýchto situáciách najlepšie fungujú fotovoltaické prístrešky. Vďaka tomu, že slúžia ako parkovacie miesto pre auto, sú skvelým prostriedkom na úsporu miesta. Ide o výhodnú investíciu v dvoch rovinách, a to mať vlastnú domácu elektráreň a zároveň chrániť auto pred vonkajšími faktormi, akými sú dážď či sneh. Pri tomto type inštalácie je aj možnosť rozšírenia, napríklad z dôvodu kúpy druhého auta. Okrem garážového priestoru možno fotovoltaické prístrešky využiť aj na iné účely. Osvedčia sa ako rôzne druhy rekreačných či úžitkových stavieb, ako sú záhradné altánky či sklady stavebného materiálu či náradia.

Fotovoltaické prístrešky pre autá – nabíjacia stanica pre autá

Okrem dodania energie pre váš domov a zariadenia možno solárne prístrešky použiť aj ako nabíjacie stanice pre elektrické alebo hybridné autá. Ide o ekologický a ekonomický spôsob nabíjania vozidla. Solárny prístrešok na auto stačí vybaviť klasickou nabíjacou stanicou pre auto. Toto riešenie predstavuje komplexný a sebestačný systém pre autá, ktoré vyžadujú nabíjanie. V súčasnosti sa klíma neustále otepľuje a sila slnečných lúčov sa zvyšuje, takže si môžete byť istí, že solárne prístrešky budú výhodnou investíciou.

O SOLSUM

Sme poľská spoločnosť, ktorá pôsobí v tomto odvetví už 8 rokov. Máme za sebou už viac ako 1000 projektov. Ponúkame len originálne produkty od overených výrobcov. Ponúkame veľmi kvalitné služby. Srdečne vás pozývame na spoluprácu!

Partneri

Používam cookies. 🡫