Vyberte si fotovoltaickú súpravu

Domáce riešenia

SOLSUM MAX EVO – set s akumuláciou energie

Maximálna energetická a finančná nezávislosť, keď to potrebujete


Výber systému skladovania energie je rozumnou investíciou, ktorá robí domácnosť čoraz nezávislejšou od verejnej siete a prevádzkovateľov energie, šetrí aj fosílne zdroje a šetrí účty za energiu. Fotovoltický systém SOLSUM MAX EVO je zostava, ktorá umožňuje výrobu vlastnej energie, jej optimálne využitie a skladovanie je tiež novou generáciou mimoriadne obľúbených zostáv SOLSUM MAX. Nová generácia poskytuje vyššiu hustotu energie, ľahšiu rozšíriteľnosť, vyššiu účinnosť, oveľa rýchlejší čas prenosu zo siete na ostrov a jedinečný dizajn.

Ako funguje úložný systém SOLSUM MAX EVO novej generácie


Inteligentné riadenie a skladovanie energie


Solárna energia je čisté riešenie. Solárne moduly vo FV systéme môžu využívať neobmedzenú slnečnú energiu a premieňať ju na elektrickú energiu pomocou invertorového systému. Bežná domácnosť však môže časť vyrobenej slnečnej energie využiť priamo, čo znamená, že vlastná spotreba je cca 40 %. Zvyšný prebytok slnečnej energie sa najčastejšie vracia do siete alebo využíva na ohrev TÚV.

Pre súkromné ​​domy a malé podniky je teraz optimalizácia spotreby oveľa výnosnejšia ako len dodávanie energie do siete.
Preto je lepšie skladovať prebytočnú slnečnú energiu a využívať ju nepretržite. Systém skladovania energie je navyše núdzovým zdrojom energie v prípade výpadku verejnej siete.

Svoju sebestačnosť a autonómiu preto môžete zvýšiť pomocou inovatívnych, ale aj osvedčených riešení.

flexibel

Ako funguje domáci systém skladovania energie?

Inteligentné využívanie energie


Nižšie je uvedený graf znázorňujúci, ako funguje domáci systém skladovania energie v typický deň:

1. Ak sa batéria vybije pred východom slnka, energia sa odoberá zo siete.
2. Pri východe slnka sa systém prepne na solárnu vlastnú spotrebu.
3. Ak sa vyrobí dostatok slnečnej energie pre potreby domácich zariadení, zároveň sa nabíja batéria.
4. Ak je veľmi silná oblačnosť alebo niečo zatieňuje moduly, systém vyberie potrebnú energiu z batérií.
5. Keď sa obloha vyjasní, dom je stále napájaný fotovoltaikou a batéria sa ďalej nabíja pomocou prebytočnej produkcie slnečnej energie.
6. Ak je batéria úplne nabitá, dodatočná energia z fotovoltaiky sa vracia do siete. Taktiež je možné napájať tepelné čerpadlo na prípravu teplej úžitkovej vody alebo tepelné čerpadlo na ústredné kúrenie.
7. Keď slnko zapadne, SOLSUM MAX dodáva energiu z batérií a napája celý dom vrátane elektrického auta.

Inovatívny úložný systém

Zaručená nezávislosť a bezpečnosť


Ekologická a najlacnejšia vlastná energia vyrobená na vlastnej streche alebo plote sa využíva na napájanie elektrických zariadení a prijímačov priamo v domácnosti alebo sa skladuje pre neskoršie použitie. Môžete upratovať, pozerať televíziu, prať, osvetľovať celý dom alebo používať internet, ako aj napájať iné zariadenia aj v noci pomocou energie slnka a ušetriť peniaze tým, že sa vyhnete vysokým cenám elektriny už teraz a tieto ceny zvýšite budúcnosti. V prípade výpadku prúdu máte k dispozícii vlastné napájanie z batérií s možnosťou spolupráce s generátorom.

schemat1SOLSUM_SMA_SI

Inovatívny úložný systém so životnosťou viac ako 20 rokov SOLSUM Li-ion


Lítium-iónové batérie sú poprednou technológiou skladovania energie. Medzi hlavné výhody Li-ion článkov patrí veľmi nízka hmotnosť a malý objem článku, vysoké jednotkové napätie, absolútna absencia pamäťového efektu, vysoká hustota energie, dlhá životnosť a nízke samovybíjanie. Táto technológia umožňuje akumulovať dvakrát viac energie ako v NiMH batériách rovnakej hmotnosti a veľkosti. Okrem toho bunky
Li-ion je v porovnaní s Ni-Cd alebo Ni-Mh článkami oveľa šetrnejší k životnému prostrediu. LiFePO batérie sa bežne používajú pre moderné elektronické zariadenia a určite sa používajú v skladovacích systémoch určených pre fotovoltaické inštalácie. Ako je konštruovaný batériový článok?

struktura ogniw

Lítium-iónové články sú postavené v tvare záplaty (článku), ktorá je utesnená laminovanou fóliou. Vďaka veľkej kontaktnej ploche vykazujú články vynikajúci odvod tepla a vďaka jednoduchému a kompaktnému dizajnu poskytujú vysoký stupeň voľnosti pri navrhovaní akejkoľvek kapacity batérie.

Batérie spĺňajú a ďaleko prevyšujú požiadavky dotačných programov pre systémy skladovania energie z fotovoltaických zariadení.

Články SOL (články) sú vyrobené z katódy, ktorá je vyrobená nanesením manganátu lítneho na hliníkovú fóliu, a z anódy, ktorá je vyrobená nanesením uhlíkového materiálu na medenú fóliu. Anóda a katóda sú usporiadané striedavo so separátorom a následne sa určitý počet takto navrhnutých vrstiev zataví laminovanou fóliou. Takto konštruované články sa vyznačujú významnou povrchovou plochou úmernou veľkosti a tvaru použitých fólií z medi a hliníka. Konštrukcia článku podporuje dobrý odvod tepla a tým umožňuje voľnosť pri navrhovaní konečného tvaru batérie. Táto funkcia je obzvlášť dôležitá, keď chceme do malého objemu vložiť veľa energie z batérie. Články SOL sa vyznačujú vysokou účinnosťou a veľkým počtom nabíjacích cyklov v rozsahu 6 000 cyklov s vybitím až 80 %. Použitím lítium-iónových batérií založených na konštrukcii článkov SOL je možné vybudovať úložné systémy s menovitým napätím, napríklad 48 V.

            Technická špecifikácia bunky SOL

Parameter/Model Bunka SOL
Typ zálohy laminát
Technológia lítium-iónová
Počet cyklov pri 80 % 6 000
Materiál anódy grafit
Menovitá kapacita (0,3 C) 33,1 Ah
Priemerné napätie článku 3,8 V
Veľkosti (DxŠxV) 11,417″ (290 mm) x 8,504″ (216 mm) x 0,2795″ (7,1 mm)
Hmotnosť 1,7624 kg (799 g)

 

 

 

ogniwo2

Parametre/Model Li-ion 4C batéria Solsum
Počet buniek (odkazov) 4 kusy
Budova dva páry paralelne v sérii
menovité napätie modulu batérie 7,6 V
Rozmery (DxŠxH) 11,9291″ (303 mm) x 8,7795″ (223 mm) x 1,3779″ (35 mm)
Hmotnosť 8,3775 kg (3,8 KGS)
Výstup signálu matica M6
Napätie na snímacích svorkách matica M4
Priemer montážneho otvoru modul 0,3582 “(9,1 mm)
Hustota energie 140 Wh/kg
Hustota výkonu 2,5 kW/kg
Certifikáty K dispozícii na vyžiadanie

Vysoká stabilita manganistanu lítneho na katóde a použitie ľahkej, kompaktnej, laminovanej štruktúry článku s dobrým odvodom tepla v lítium-iónových článkoch A1ES24C sa premieta do vysokej stability a energetickej účinnosti lítiových 4C lítiových batérií Solsum. Energetická účinnosť pre vyššie uvedené batérie vyrobené v technológii
li-ion batérie boli potvrdené v testoch špecifikovaných certifikátom UL1642 ohľadom bezpečnostných pravidiel a výkonu li-ion batérií. Lítium-iónové batérie Solsum li-ion 4C umožňujú individuálnu optimalizáciu v konfigurácii kapacity batériovej banky a jej nákladov. Odporúčaný rozsah prevádzkovej teploty batérie je 0° + 45°C s vlhkosťou 10 až 90 %.

Podľa odporúčaní výrobcu kapacita batérií počas životnosti do 10 rokov neklesne pod 70 % počiatočnej hodnoty a životnosť batérií je odhadovaná po 20 rokoch prevádzky.

Buďte nezávislí, šetrite peniaze


Zvážte typickú domácnosť:
Rodičia pracujú, deti v školskom veku. Rodina býva vo vlastnom dome a ročne spotrebuje okolo 4 500 kWh energie. Dostupná plocha strechy vám umožňuje inštalovať 5 kWp inštalácie.
Priama spotreba energie je relatívne malá. To má za následok asi 20 % priamej spotreby a asi 28 % nezávislosti od siete (sebestačnosť). Prebytočná energia (80 %) sa vracia do siete.
V tomto prípade sa dá veľa získať. Ak je možné prebytočnú energiu použiť doma namiesto jej dodávania do siete, získame ďalšie úspory vďaka nižším účtom za energiu. A tak ceny energií rastú a úspory budú len stúpať.
Pridanie funkcie akumulácie do FV inštalácie vám umožňuje skladovať prebytočnú produkciu energie a spotrebovať ju v noci a v prípade výpadku verejnej siete umožňuje poskytovať prijímačom normálnu energiu.

Ak je zapnutá funkcia energetického manažmentu SOLSUM MAX EVO a energia sa samospotrebúva – je možné dosiahnuť sebestačnosť až 90 %.

Charakteristika:

 • Technológia lítium-iónových batérií – najvyššia úroveň bezpečnosti, životnosť batérie 25 rokov v cyklickej prevádzke, 100% utesnené puzdro, možnosť rozšírenia batérie Obsahuje: Hybridný systém, nabíja batériu zo striedavého a/alebo DC zdroj</ li>
 • Prijímače (záťaž) napájané tromi integrovanými obojsmernými invertormi (3-fázový systém) až do 12 kW možného výpadku odoberané zo siete
 • Trojfázové napájanie v režime on-grid alebo off-grid
 • Paralelné pripojenie k sieti a schopnosť pracovať s generátorom a sieťovými invertormi
 • Možnosť pripojiť nabíjačku k elektromobilom a nabíjať auto iba zo slnka
 • Možnosť nabíjania batérií za nočnú tarifu
 • a mnoho ďalších užitočných funkcií

Výhoda vďaka skladovaniu energie

Ukladajte viac s inováciami


Batérie sú kľúčovou súčasťou off-grid alebo hybridného systému, a preto ich kvalite a výberu prikladáme taký veľký význam. Nami navrhnuté batérie majú životnosť až 25 rokov a viac ako 6 000 nabíjacích cyklov.

Charakteristika batérie v solárnom systéme je úplne iná ako klasická stacionárna batéria pre záložnú prevádzku. V solárnom systéme je batéria zásobníkom energie využívaným v noci, keď nie je napájanie z fotovoltaických panelov. V praxi ide teda o cyklickú prevádzku s nabíjaním cez deň a vybíjaním v noci. Výsledky laboratórnych testov podporené dlhoročnými prevádzkovými skúsenosťami dokazujú, že články s obsahom antimónu 6 % v jadre pozitívnej platne alebo rôzne typy lítium-iónových článkov najlepšie fungujú v cyklickom režime. Naša ponuka zahŕňa:

 • Batérie najnovšej generácie – najvyššia úroveň bezpečnosti s využiteľnou kapacitou 8,5
 • Rozšírenie až na 66 kWh
 • Hybridné (dva zdroje) nabíjanie batérie zo zdrojov AC a DC (FV moduly + verejná sieť, napr. v noci)
 • Bez kobaltu – maximálna bezpečnosť
 • Menej ako 10 milisekúnd prepínacieho času v prípade zlyhania siete
 • Záťaž je napájaná tromi integrovanými obojsmernými invertormi
 • Trojfázový systém v režime zapnutia/vypnutia siete (paralelne so sieťou aj s batériami)
 • Pracujte paralelne s verejnou sieťou a nezávisle bez siete
 • Možnosť pripojenia ďalších generátorov v budúcnosti (veterný mlyn, biomasa atď.)
 • Nabíjanie batérie v prípade výpadku napájania FV systémom
 • Úplne bezúdržbový
 • Možnosť umiestnenia kdekoľvek (neplynuje, nevydáva zápach)
 • Dotyková obrazovka a diaľkové ovládanie
 • 10-ročná záruka
 • Životnosť batérie až 25 rokov
 • SOLSUM má viac ako 8-ročné skúsenosti s navrhovaním, konfiguráciou a montážou úložných systémov

sma storage

Intuitívne online monitorovanie

Plná kontrola


Ihneď po inštalácii systému SOLSUM MAX EVO môže inštalatér pripojiť zariadenie k portálu a zaregistrovať ho ako nový systém. Potom môžete ľahko pristupovať k najdôležitejším parametrom systému, porovnávať a spravovať údaje. Prístup cez smartfón/tablet/počítačovú aplikáciu.

Všetky dôležité údaje zo systému môžete zobraziť na webovej lokalite alebo vo svojom smartfóne vrátane:

 • Grafy výroby elektriny, spotreby, nabíjania batérie
 • Úroveň batérie
 • Výber prevádzkových režimov
 • Celková energia vygenerovaná za deň, mesiac alebo rok
 • Servisné správy zo systému
 • Upozornenia a stav systému
 • Celkové úspory
 • Zálohovanie – s vlastným napájaním v prípade zálohovania
 • Vlastná spotreba – množstvo elektriny spotrebovanej pre vlastnú potrebu

Niekoľko krokov k vlastnému skladovaniu energie:

Spolufinancovanie inštalácie


Návrh inštalácie

Vypracovanie projektovej dokumentácie a súboru požadovaných príloh dodávateľom, ktorý bude realizovať celý investičný proces.

Žiadosť o grant

Na základe projektu vypracujeme žiadosť o spolufinancovanie z národných zdrojov.

Inštalácia a konfigurácia

Naši certifikovaní montážnici sa postarajú o odbornú montáž, konfiguráciu a zapojenie inštalácie ako aj nastavenie parametrov pre individuálne požiadavky.

Monitorovanie práce

Pre mnohých ľudí je dôležitý prístup k online monitorovaniu. Je naozaj pekné vidieť, ako vám inštalácia zarába peniaze a náklady na údržbu vášho domova klesajú.

Gratulujem!

Máte svoj vlastný autonómny energetický systém. Môžete byť pokojní, máte vlastnú elektrocentrálu s akumulačným systémom a rastúcimi úsporami.

Príklady našich projektov

Przykłady magazynów energii wykonanych w Polsce przez SOLSUM


 

 

Prečo SOLSUM?

 • Dlhoročné skúsenosti s realizáciou fotovoltaických projektov od návrhu až po servis
 • Overená spoločnosť, ktorej dôverujú tisíce zákazníkov v Poľsku
 • Iba 100 % originálne produkty, ktoré zaručujú rýchlu návratnosť investícií a vysokú kvalitu výnosov
 • Komplexná investičná podpora
 • Oblasť pôsobenia pokrýva celé Poľsko
Kliknutím sa dozviete viac

Klienti o nás:

“SOLSUM sp. z o.o. môžem odporučiť ako spoľahlivého investora.”

Grzegorz Skwarka – majiteľ domácej fotovoltaickej inštalácie, woj. Lubuskie

“Fotovoltaická inštalácia bola vykonaná správnym a solídnym spôsobom”

Paweł, Tylmanowa

Formularz instalacji

Otrzymaj kompleksowe wsparcie Twojej inwestycji


Dane kontaktowe

Lokalizacja planowanej inwestycji (podaj adres jeśli jest inny niż w danych kontaktowych)

Status projektu

Załączniki (szkice, zdjęcia terenu, mapki itp.)

Szczegóły projektu, komentarze

Používam cookies. 🡫