Vyberte si fotovoltaickú súpravu

Domáce riešenia

SOLSUM PRO – sila šitá na mieru

Domáca napájacia súprava – vyššia účinnosť a rýchlejšia návratnosť investície vďaka optimalizácii výnosov


SOLSUM PRO je domáca fotovoltaická elektráreň pripojená do siete, ktorá zabezpečuje elektrinu pre váš domov po celý rok. Každá fotovoltická inštalácia je iná a každá je navrhnutá s osobitnou starostlivosťou. SOLSUM PRO sú efektívne zostavy založené na dlhoročných skúsenostiach s výberom zariadení, poskytujúce predĺženú záruku, nižšie poklesy výkonu a zvýšenú účinnosť pri slabšom slnečnom svetle.

Špičkový modul

Ocenený modul


 

832472

 

1. Bunky potiahnuté vrstvou PERC

PERC, teda pasivácia zadnej steny bunky (Passivated Emitter Rear Cell skratka PERC).

Fotovoltické moduly vyrobené technológiou polykryštalického kremíka s využitím technológie pasivácie zadnej steny majú vyššiu účinnosť modulov zvýšením účinnosti absorpcie slnečného žiarenia. Spodná pasivácia spôsobuje, že slnečné svetlo prechádzajúce bunkou v rozsahu vlnových dĺžok od 1000 do 1180 nm sa odráža od zadnej reflexnej vrstvy smerujúcej fotóny späť do bunky. Týmto spôsobom sa žiarenie, ktoré sa stráca pri štandardných článkoch pri použití článkov so spodnou pasiváciou, stáva dodatočným zdrojom elektriny. Vrstva PERC navyše znižuje teplotu pracovného článku (ako je známe, vysoká teplota fotovoltaických článkov znižuje produkciu energie).
Vďaka tejto technológii modul dosahuje vyššie energetické výnosy vďaka efektívnejšej absorpcii slnečného žiarenia.

Slide 1

Video predstavujúce túto technológiu:

Fotovoltaické moduly REC sú tiež merané výsledkami testov vykonaných nezávislým laboratóriom v Aachene v Nemecku. Predmetom výskumu bolo meranie prúdovej/napäťovej (IV) charakteristiky na výstupe modulu. Polykryštalické moduly REC generovali v priemere viac elektriny ako každý zo 45 testovaných modulov tretích strán. Produkty REC prekonali parametre 45 rôznych typov modulov v rovnakej technológii, tenkovrstvových a monokryštalických.

tp

2. Rozdelenie modulu na 2 časti

Pri štandardných moduloch aj pri miernom zatienení časť alebo celý modul prestane fungovať. V lepšom prípade nefunguje 33,3 % modulu a v horšom prípade podľa toho, ako padá tieň, nefunguje ani celý modul. V moduloch Twin Peak je modul rozdelený na 2 časti, čo znamená, že keď na časť modulu padne tieň, napríklad cez krídlo alebo komín, modul REC Twin Peak dosahuje o 16,6 % vyšší energetický výnos (obr. nižšie ):

liśc

Štandardný modul                                                                       REC Twin Peak

a ak je spodná plocha modulu zatienená, napríklad snehom alebo príliš blízko k ďalšiemu radu Twin Peak, dosahuje o 50 % vyššiu produkciu ako štandardný panel (obr. nižšie)

twin peak

Vďaka použitiu takéhoto rozdelenia dosahuje fotovoltický modul vyššie energetické výnosy a tiež dáva možnosť navrhovať moduly v miestach, kde sú čiastočné tiene, napríklad cez antény/stožiare a nie je iná možnosť umiestniť moduly.

3. 120 buniek namiesto 60 z tej istej modulovej oblasti

Laserové rezanie štandardných článkov na polovicu viedlo k tomu, že namiesto 60 článkov máme 120 článkov, čo má za následok zníženie vnútorného odporu článkov, vyšší výstupný výkon a zlepšenie výkonu v rôznych podmienkach slnečného žiarenia, ako aj zvýšenie počtu článkov. trvanlivosť, napr. pre mikrotrhliny.

twinpeak_silver_top_1 (1)

Za zmienku tiež stojí, že moduly REC viac ako zdvojnásobujú testovacie normy IEC a podliehajú najprísnejším kontrolám kvality.

rec_video__seq02 (1)

Hore: Viacnásobné záťažové testy, ktorým je modul vystavený

rec_video__seq01_v2-1_0 (1)

Hore: Test nárazom krupobitia je test, ktorý overuje, či fotovoltaický panel odolá krupobitiu pri teplote ~ 4 °C. (Test nárazom krupobitia).

4. Štyri prípojnice

Na každej bunke sú tenké koľajnice (9 prípojníc), cez ktoré preteká prúd. Použitie 4 koľajníc namiesto 3 ako v štandardných moduloch vám umožňuje skrátiť cestu, ktorú musí elektrón prejsť, a znižuje vnútorný odpor a umožňuje lepší tok prúdu. Vďaka možnosti použitia tenších dráh sa znižuje aj kryt článku. Ďalšou výhodou je zvýšená mechanická pevnosť modulu, napr. pre sneh a vietor.

Nižšie je vizualizácia toku a zachytávania elektrónov: Štandardná bunka vľavo, Twin Peak REC vpravo.

PERC

 bus bars

5. Oddelenie rozvodnej skrinky

Ďalšou novinkou nórskych inžinierov je oddelenie spojovacej skrinky na 3 časti (foto zadnej steny modulu nižšie). Jedna spojovacia skrinka je namontovaná v štandardných moduloch. Vďaka riešeniu použitému v moduloch Twin Peak sa znížila teplota vodičov, zlepšilo sa chladenie by-pass diód a znížila sa poruchovosť týchto komponentov.

REC-TwinPeak-Series-Solar-Panel-Portrait-Back

6. Ocenenia

Počas najväčšieho a najprestížnejšieho veľtrhu fotovoltaického priemyslu na svete INTERSOLAR v Mníchove vyhrala spoločnosť REC súťaž s ďalšími najväčšími svetovými spoločnosťami v odvetví fotovoltaiky, pričom získala uznanie a 1. miesto v kategórii „Fotovoltaika“ za produkty zo série TwinPeak.

REC_TwinPeak

REC je popredná európska spoločnosť na trhu solárnych panelov, ktorá v roku 2016 oslavuje 20. výročie. Vďaka integrovanej výrobe polysilikónu, doštičiek, článkov a solárnych panelov a poskytovaniu riešení na kľúč pomáha REC uspokojovať rastúce globálne energetické potreby. REC, založená v roku 1996, je spoločnosť vlastnená spoločnosťou Bluestar Elkem so sídlom v Nórsku a prevádzkovým riaditeľstvom v Singapure. REC uzavrela rok 2015 zamestnávaním 2 000 zamestnancov po celom svete s výrobnou kapacitou 1,3 GW a generovaním výnosov 755 miliónov USD.

datasheet modulu REC Twin Peak

Oficiálnym distribútorom modulov REC Group, vrátane série Twin Peak v Poľsku, je SOLSUM sp.z o.o.

Výhody fotovoltického systému SOLSUM

Efektívnejšie ako predtým


Profesionálna montáž

Náš tím tvoria špecialisti s dlhoročnými skúsenosťami v oblasti energetiky a fotovoltaiky, úspešne realizujúci náročné projekty – mnohokrát ako prví v Poľsku. Po inštalácii a konfigurácii sa dohodneme aj s lokálnym operátorom, aby sme splnili požiadavky a možnosť pripojenia do siete.

Individuálny projekt

SOLSUM PRO je súprava šitá na mieru – sme flexibilní, pokiaľ ide o riešenia, ale nekompromisne v kvalite. Vieme aj to, aká dôležitá je efektívnosť, preto aby vaša elektráreň fungovala čo najlepšie, je potrebný individuálny a premyslený projekt, ktorý zahŕňa okrem iného napr. výber a konfigurácia prúdovo-napäťovej inštalácie, presné výpočty výnosov a návratnosti, ako aj projekt rozvoja sklonu strechy s analýzou tienenia. Iba odborne navrhnutá inštalácia zaisťuje bezpečnosť práce a maximálnu efektivitu počas celej doby prevádzky.

Nenávratná 40% dotácia

Ak plánujete žiť eko, šetriť a starať sa o najbližšie okolie, získame 40% nenávratnú dotáciu na domácu fotovoltaickú elektráreň. Našou špecialitou sú formality a vybavenie celej investície so spolufinancovaním.

Kompletné služby

Vážime si váš čas, preto sa oplatí zveriť formality súvisiace s návrhom, financovaním, realizáciou a prevzatím profesionálom, ktorí sa postarajú o každý aspekt projektu od začiatku do konca. Postaráme sa o každú fázu, aby sme zaistili kvalitné a efektívne investičné služby, ako aj rýchlu návratnosť investícií – preto sme vedúcou spoločnosťou v tomto odvetví.

Viac úspor

Ak platíte za elektrinu viac ako 100 PLN mesačne, fotovoltický systém vám umožní výrazne ušetriť na účtoch za elektrinu. Cena tradičnej energie bude z roka na rok rásť – je fakt, že inštaláciou fotovoltaickej zostavy teraz a využívaním energie pre vlastnú potrebu šetríte od prvého dňa až 30 rokov. Doba návratnosti je 5 – 6 rokov a súčet úspor za 25 rokov od domácej fotovoltaickej inštalácie je približne 215 000 PLN pri zohľadnení nárastu cien energií .

Viac energie z každého modulu

Solárne panely používané v našich inštaláciách poskytujú energiu s väčším výkonom na meter štvorcový vďaka niekoľkým konštrukčným vylepšeniam. Zavedenie troch koľajníc na zlepšenie kontaktu medzi článkom, čo zlepšuje elektrický tok, zvyšuje výkon článku a znižuje straty súvisiace s tokom prúdu.

25-ročná záruka

Investícia do SOLSUM PRO je investíciou na roky. Pracovná doba tejto elektrárne je cca 25-30 rokov. Pre pokoj v duši je záruka 25 rokov na energetické výnosy.

Modul v striebornom ráme s dôrazom na každý detail

Kombinácia hliníka a kremíkového skla


Strieborný eloxovaný hliníkový rám pre maximálnu odolnosť voči poveternostným vplyvom. Sila uzavretá v krásnom ráme.

solar module

Ako funguje domáca fotovoltaická inštalácia SOLSUM PRO?

Video ukazuje, ako jednoducho čerpať energiu zo slnka


Flexibilita z hľadiska konštrukcie – určená pre každý typ strešnej plochy

Pre najnáročnejšie aplikácie


Vďaka nezávislým bodom sledovania výkonu je možné systém namontovať na svahy s rôznym stupňom sklonu, čo nepriaznivo neovplyvní celkovú účinnosť inštalácie.

Seria falowników dla domowych elektrowni

Navrhnuté s ohľadom na odolnosť


TRIO

 

 

Trojfázová rodina meničov ABB predstavuje celý rad vysokovýkonných zariadení s 25-ročnou životnosťou.

Upevňovací systém pre akýkoľvek typ strechy

Upevňovací systém s 10 ročnou zárukou


1dach-dachowka-tumb

2dach-blacha-tumb

Prečo SOLSUM?

  • Dlhoročné skúsenosti s realizáciou fotovoltaických projektov od návrhu až po servis
  • Overená spoločnosť, ktorej dôverujú tisíce zákazníkov v Poľsku
  • Iba 100 % originálne produkty, ktoré zaručujú rýchlu návratnosť investícií a vysokú kvalitu výnosov
  • Komplexná investičná podpora
  • Oblasť pôsobenia pokrýva celé Poľsko
Kliknutím sa dozviete viac

Klienti o nás:

“Zverené práce boli vykonané plne profesionálne”

Stanisław – majiteľ elektrárne 8,58kWp Ludźmierz

“Rekomendujemy firmę SOLSUM sp. z o.o. jako solidną, wiarygodną”

Piotr Sroka, Dyrektor Zakładu WABCO POLSKA, Wrocław

Formularz instalacji

Otrzymaj kompleksowe wsparcie Twojej inwestycji


Dane kontaktowe

Lokalizacja planowanej inwestycji (podaj adres jeśli jest inny niż w danych kontaktowych)

Status projektu

Załączniki (szkice, zdjęcia terenu, mapki itp.)

Szczegóły projektu, komentarze

Používam cookies. 🡫